Medical CPAP System CPAP-1000A
Medical CPAP System CPAP-1000A-1
Medical CPAP System CPAP-1000A-2
Medical CPAP System CPAP-1000A-3
Medical CPAP System CPAP-1000A-4
Medical CPAP System CPAP-1000A-5
Medical CPAP System CPAP-1000A
Portable minimalistic design
3.5-inch Large color LCD screen
Non-Invasive ventilation
Air leak compensation
Multi-parameter alarm
Suitable for adult or pediatric apnea conditions
Qty:
Specifications
Work mode CPAP, Synch
CPAP Pressure range : 4 cmH2O ~ 20 cmH2O
Pressure delay rise time 0 min ~ 60 min
Pressure rise time Automatic adjustment, 0.1 s ~ 0.6 s
Inspiratory time 0.0 s ~ 3.0 s
Humidifier 0 ~ 5 level
Power supply Input : 100 V ~ 240 V, 50 Hz / 60 Hz