Catalog for Automatic Biochemistry Analyzer ABA-1000A Catalog
Overview
Specifications :
Sample Volume 100 µl
Test Time 12 minutes / sample
Testing Principle Absorption spectroscopy, Turbidimetry
Testing Method End-point, kinetic, two-point
Light Source 12V / 20W Halogen Lamp, Lifespan Over 2500 hrs
Sample Type Lithium Heparin Anticoagulant Blood, Serum, Plasma
Display 7-inch touchscreen, 800 × 480, Android system
QC & Calibration Automatic and real-time
Storage Capacity Up to 500,000 results
Printer Built-in Thermal Printer
Connectors 4 USB Interfaces, 1 LAN Interface
Operating Conditions 10 to 30°C; Humidity 30 to 70%
Rated Power 120VA
Power Supply AC 100V to 240V, 50 to 60Hz
Dimensions (L×B×H) 200 mm × 262 mm × 288 mm
Packaging dimensions (L×B×H) 320 × 370 × 470 mm